همانطور که پیشتر گفتیم، در انجام فیشیال ابتدا مطابقت محصولات و مواد مصرفی با نوع پوست شما و پس از آن، انجام دقیق مراحل فیشیال اهمیت دارد. به طور کلی مراحل فیشیال عبارتند از:

  • پاکسازی پوست
  • رطوبت رسانی به پوست
  • لایه برداری پوست
  • رفع جوش ها
  • ماساژ صورت
  • ماسک صورت

همانطور که می بینید این 6 مرحله بسیار ساده به نظر می رسند اما اجازه بدهید بیشتر در این باره با یکدیگر صحبت کنیم:

در مرحله اول پس از مشاوره پوست و مو باید هرگونه آلودگی از روی پوست صورت شما پاک شود.

پوست شما هر روز در معرض آلاینده های مختلفی قرار می گیرد. به علاوه وجود مواد آرایشی روی پوست صورت نیز می تواند در عمل فیشیال اختلال ایجاد کند. بنابراین قبل از هر کاری باید ابتدا آلودگی ها از روی پوست شما پاک شود تا اثر مواد و کارهای بعدی بر روی پوست بیشتر شود.

تعیین نوع پوست و مشکلات پوست نیز می تواند همزمان با مرحله پاکسازی انجام شود.

مرحله بعدی، نرم کردن جوش های سر سیاه و سر سفید و دانه های روی پوست، برای خارج شدن راحت تر می باشد. این کار باید به وسیله دادن بخار گرم به پوست است.

سپس نوبت به لایه برداری پوست می رسد. لایه برداری پوست که به منظور از بین بردن سلول های مرده پوست انجام می پذیرد، می تواند به دو روش مکانیکی و شیمیایی انجام شود. با انجام لایه برداری، سلول های پوستی شل شده و همراه با مرحله قبل که در آن به نرم کردن جوش ها و دانه های پوستی پرداخته شده بود، مقدمات مرحله اساسی بعدی یعنی تخلیه کردن جوش ها، آماده می شود.

پیشنهاد می شود اگر تا این مرحله از فیشیال را در خانه انجام داده اید، تخلیه جوش ها را حتماً نزد یک متخصص پوست خوب انجام دهید. زیرا تخلیه غیر اصولی جوش ها می تواند نتیجه عکس داده و لکه های قرمز و قهوه ای بر روی پوست شما ایجاد کرده و مویرگ های صورت شما را پاره کند.

در این مرحله هرچه پوست مرده، موی زائد و ... بر روی پوست شما مانده است توسط یک تیغ از روی پوست شما پاک می شود و پس از یک ماساژ ملایم، یک نوع ماسک مناسب پوست شما انتخاب و بر روی پوست صورت شما اعمال می شود.


ادامه مطلب:

خبرگزاری آریا