برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید هزینه‌ی صدور ویزا را پرداخت کنید. هزینه گرفتن وقت سفارت کانادا شامل هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری می‌شود که برای هر فرد ۱۸۵ دلار است. انگشت نگاری و هزینه‌ی آن شامل افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال نمی‌شود. مرکز انگشت نگاری یا همان VAC کانادا در شهرهای دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا، ایروان شعبه دارد.

آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا

گرفتن وقت سفارت کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. با توجه به تعطیلی سفارت در ایران برای گرفتن وقت به صورت حضوری باید به سفارت کانادا در کشورهای دیگر مانند ترکیه، کویت، بحرین، امارات، آذربایجان، ارمنستان یا گرجستان مراجعه کرد که مسلما هزینه‌ی آن بیشتر است.

گرفتن وقت به صورت آنلاین، به این صورت است که باید به وب سایت IRCC مراجعه کنید، بعد از ایجاد یک حساب کاربری و پر کردن فرم‌ها و وارد کردن اطلاعات باید هزینه ویزا را پرداخت کنید که به دلیل تحریم برای ایرانیان امکان پذیر نیست. مزیتی که ثبت نام آنلاین نسبت به حضوری دارد این است که در این روش اگر اشتباهی در مدارک شما وجود داشته باشد می‌توانید آن را اصلاح کنید که در روش حضوری این امکان وجود ندارد.

کدام سفارت کانادا بهتر است؟

سفارت کانادا در دبی به دلیل خلوت بودن گزینه‌ی مناسبی برای درخواست وقت سفارت است اما از کشورهای دیگر مانند ترکیه گران‌تر است و هزینه‌ی بیشتری برای شما دارد پس اگر بالا بودن هزینه‌ی وقت سفارت برای شما اهمیتی ندارد و می‌خواهید درخواست شما زودتر پذیرفته شود دبی برای شما گزینهی مناسبی است.

به دلیل ارزان‌تر بودن هزینه‌های سفر به استانبول این شهر برای کسانی که کم بودن هزینه‌ها الویت دارد گزینه‌ی مناسب تری برای گرفتن وقت سفارت کانادا می‌باشد.

در مرکز انگشت نگاری کانادا در آنکارا کارمندان ایرانی زیادی وجود دارد که این خود یک ویژگی خوب برای این کشور برای گرفتن وقت سفارت محسوب می‌شود اما این را هم در نظر داشته باشید که هزینه‌های سفر به آنکارا بیشتر از هزینه‌های سفر به استانبول است.

مدت زمان جواب سفارت کانادا

مدت زمان جواب سفارت کانادا بین دو هفته تا ۶ ماه طول می‌کشد زیرا مستلزم بررسی و اقدامات لازم مانند انگشت نگاری است، البته امکان این هست که روند بعضی پرونده‌ها طولانی‌تر باشد و تا یک سال هم جوابی دریافت نکنید. هر چه زمان بررسی پرونده بیشتر باشد امکان پذیرفته شدن درخواست بیشتر است. یکی از مواردی که در تسریع درخواست موثر است داشتن دعوتنامه از کانادا می‌باشد.

گزارش مهاجرت به کانادا 9 ماهه 2019

فرم های سفارت کانادا

فرم‌های مختلفی برای سفارت کانادا وجود دارد که باید برای پر کردن آن ها دقت لازم را به کار ببرید. بهتر است از یک کارشناس برای پر کردن فرم‌ها کمک بگیرید زیرا اطلاعات وارد شده و صحت آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

  • Family Information یا فرم اطلاعات خانوادگی (IMM5645)
  • Application form یا فرم پرسونال (IMM5257e)
  • Use of a family member representative for online applications یا فرم همراه برای اعضا خانواده (IMM5713)


منبع:

https://aplolaw.com/2107