اسکلروتراپی چیست؟
به گزارش سلامت نیوز، اسکلروتراپی یک روش حداقل تهاجمی است که توسط پزشک برای معالجه وریدهای عنکبوتی بدون عارضه و وریدهای شبکه ای بدون عارضه انجام می شود. این درمان شامل تزریق محلول در وریدهای آسیب دیده می باشد.
چرا اسکلروتراپی برای وریدهای عنکبوتی روش مناسبی است؟

up_2e9f3ee386a23eb0c8e76f7a314c5239.jpg
اسکلروتراپی درمان انتخابی برای وریدهای عنکبوتی پا محسوب می شود. این درمان، یک درمان حداقل تهاجمی است. این روش همچنین می تواند علائم مرتبط با واریس مانند درد، تورم، سوزش و گرفتگی شبانه را بهبود بخشد. وریدهای درمان شده طی چند هفته محو می شوند، اگرچه گاهی دیدن نتایج کامل تا دو ماه طول می کشد. در برخی موارد، ممکن است چندین جلسه اسکلروتراپی مورد نیاز باشد.
آنچه در مورد اسکلروتراپی برای وریدهای عنکبوتی باید بدانید
این پروسه به طور معمول در مطب پزشک انجام می شود، نیازی به بیهوشی ندارد و بسته به میزان وسعت ورید ها معمولاً 15 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.
بیماران در حالی که پاهایشان کمی بالا است، به پشت دراز کشیده اند. بعد از پاک کردن ناحیه درمان با الکل، پزشک از یک سوزن ریز استفاده می کند تا به آرامی محلول یا کف را داخل ورید وارد کند. برخی از بیماران هنگام وارد کردن سوزن دچار درد یا گرفتگی جزئی می شوند. محلول تزریق شده باعث تحریک پوشش ورید و تورم و بسته شدن جریان خون می شود.
پس از خارج کردن سوزن، پزشک فشرده سازی را انجام داده و محل را ماساژ می دهد تا خون از ورید تزریق شده خارج شود و محلول را پراکنده کند. در مورد وریدهای بزرگ، ممکن است یک پد فشرده سازی بر روی محل گذاشته شود تا در حالی که پزشک به ورید بعدی برسد، آن ناحیه فشرده شود. تعداد تزریق بستگی به تعداد و اندازه وریدهای تحت درمان دارد.
نحوه آماده سازی برای پروسه
قبل از این پروسه، یک متخصص پوست سابقه بیماری های فرد را مرور کرده و معاینه فیزیکی انجام می دهد. این زمان پزشک و بیمار در مورد انتظارات، خطرات احتمالی و نتایج این روش صحبت می کنند. پزشک وریدهای مورد نظر را بررسی کرده و هرگونه اختلال اساسی در وریدهای خونی را بررسی می کند. هر یک از موارد زیر را حتماً به پزشک خود اطلاع دهید:
اگر باردار هستید. اکثر پزشکان توصیه می کنند برای انجام این پروسه تا بعد از زایمان منتظر بمانید.
در صورت وجود هرگونه بیماری زمینه ای، مانند بیماری قلبی، سرطان یا اختلال انعقادی.
هرگونه دارو یا مکمل هایی که مصرف می کنید.
اگر سیگار می کشید و یا داروهای ضد بارداری خوراکی مصرف می کنید، این امر می تواند خطر لخته شدن خون را افزایش دهد.
اگر آلرژی دارید.


منبع...